توضیحات وزیر علوم درباره تعطیلی دانشگاه‌ها | کدام دانشجوها می‌توانند در دانشگاه حضور داشته باشند؟

وزیر علوم در مورد نحوه فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در هفته جاری گفت: مدیریت موضوع برعهده روسای دانشگاه‌هاست و در این زمینه باید از مصوبه ستادهای استانی تبعیت کنند.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره تعطیلی بخش‌های مختلف دانشگاه‌ها از جمله اداری و آموزشی گفت: کاهش تعداد کارکنان و تعطیل کردن فعالیت‌های حضوری دانشجویان طبق برنامه اعلام‌شده خواهد بود.

وی توضیح داد: در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها فقط دانشجویانی که تعطیلی به کار پژوهشی در حال انجام آنها آسیب می‌رساند، می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و برای حداقل زمان ضروری در آزمایشگاه‌ها حضور یابند.

در حال حاضر نیز بیشتر آموزش‌های دانشگاه‌ها در ترم تحصیلی جاری الکترونیکی است و دانشجویانی که واحدهای عملی و آزمایشگاهی دارند به دانشگاه مراجعه می‌کنند. 

استانداری تهران روز گذشته در ابلاغیه‌ای بخش بزرگی از پایتخت از جمله مدارس و دانشگاه‌ها را حداقل به مدت یک هفته تعطیل اعلام کرد.

در بخشی از این ابلاغیه که معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران اعلام کرد، آمده است: دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ‌موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی در این یک هفته تعطیل خواهند بود.

سایر مقالات مجله تخصصی آموزش الکترونیکی: