چهار مرحله موفقیت در برنامه یادگیری

همه برنامه های یادگیری برابر نیستند. صرف گردآوری برخی از دوره ها و اطلاع به کاربر جهت مرور مطالب، نتایج خیلی خوبی نخواهد داشت.

موفق ترین دوره های امروز، برنامه ای در دست اجرا دارند. شما می توانید از یک برنامه برای شروع یک دوره به روش “صحیح” استفاده کنید، یا از یک برنامه برای احیای یک دوره ی موجود استفاده کنید.

مراحل زیر در هر شرایطی برای شما کاربرد خواهد داشت. در اینجا یک نقشه راه کلی وجود دارد که می توانید برای برنامه یادگیری خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید این مراحل را اصلاح کنید تا برای محیط یادگیری شما بهینه باشد.

مرحله ۱: یک نمایه یادگیرنده ایجاد کنید.

بسیار مهم است که بدانید “چه کسی” دوره های شما را قبل از ساخت هرگونه محتوا گذرانده است.

اگر مشخصات مخاطبان خود را می دانید، پس می دانید چگونه می توان مطالب را به گونه ای ساخت که برای آنها ایده آل باشد.

شما باید جنبه هایی مانند مجموعه مهارت های آنها، دانش عمومی آنها، جمعیت شناسی و تجربه آنها را در زمینه های تحت پوشش دوره های خود تعریف کنید.

شما ممکن است چندین نمایه یادگیرنده برای مخاطبان مختلف داشته باشید، به عنوان مثال مدیریت عالی و مدیریت میان.

مرحله ۲: اخلاق و انطباق بسته به ماهیت دوره های شما ممکن است لازم باشد.

مطمئن شوید که شرایط صحیح را برآورده می کنید.

بعضی اوقات این نیازها پروتكل را در جاهایی كه لازم است برنامه های خاصی را ارسال كنید، دارند. این کار را زودتر از موعد انجام دهید تا بی دلیل به بازی گرفتن نپردازید.

مرحله ۳: تجزیه و تحلیل و تصحیح مطالب.

ممکن است از قبل برخی از مطالب آموزشی را در دست داشته باشید، و اکنون بخواهید آنها را تهیه کرده و مطمئن شوید که همه چیز هنوز مرتبط است.

این همچنین به معنای جایگزینی و حذف کامل دوره ها است که دیگر با مشخصات مخاطب شما از مرحله یک مطابقت ندارد.

هنگامی که این مطالب را جمع آوری می کنید، کلید “نتیجه یادگیری” را که از هر دوره انتظار دارید تعریف کنید و از گزارش خود بررسی کنید که آیا این نتیجه هم لازم است؟ و اگر هنوز لازم است مطمئن شوید برآورده می شود.

مرحله ۴: جمع آوری متریک.

شما باید از روز اول به فکر سنجه های خود باشید. اگر پس از گذراندن دوره توسط دانش پذیرانتان، بازخورد دریافت نمی کنید، می توانید از آنجا شروع کنید و یک سیستم گزارش قوی تر ایجاد کنید.

از داده های ثبت شده در این گزارش ها برای پالایش مطالب و در صورت لزوم و ایجاد دوره های جدید براساس نیاز استفاده کنید.

سایر مقالات مجله تخصصی آموزش الکترونیکی: