آیا آموزش آنلاین جایگزین کلاس درس خواهد شد؟

معنای کلاس‌های درس سنتی در طول سال‌ها تغییر کرده است، به‌ویژه با نفوذ فناوری در برخی و سپس همه حوزه‌های محیط کلاس.

از پروژکتورها گرفته تا صفحه‌نمایش‌های هوشمند و هر چیزی که بین آن‌ها وجود دارد، فناوری یادگیری کلاس درس را همانطور که می‌شناسیم تغییر داده است.

اکنون، یادگیری آنلاین در خدمت تغییر آن چیزی است که ما از محیط‌ها، فرآیندها و تجربیات یادگیری انتظار داریم. بسیاری از مزایای ارائه شده توسط کلاس های درس سنتی، اکنون توسط خدمات پلتفرم آموزش الکترونیکی، با چند ویژگی اضافی، ارائه می شود.

قدردانی عمومی از یادگیری آنلاین تنها در طول زمان افزایش یافته است، به طوری که ۴۶٪ از فارغ التحصیلان اخیر مورد بررسی قبلاً یک دوره آنلاین را گذرانده اند. تنوع ویژگی‌های پلتفرم آموزش الکترونیکی، دسترسی، هزینه‌های کمتر و دسترسی به آموزش با کیفیت بالا از تمام نقاط جهان به این افزایش کمک کرده است.

در حالی که این سوال که کدام پلتفرم یادگیری آنلاین بهترین است هنوز مطرح است، همه پلتفرم های یادگیری مزایای متمایزی را برای کسانی که در دوره های خود ثبت نام می کنند ارائه می دهند.

ظهور یادگیری آنلاین

یادگیری آنلاین نیز با اشتیاق توسط شرکت‌هایی که کارمندان خود را آموزش می‌دهند، حرفه‌ای‌هایی که به دنبال مهارت‌های بالاتر هستند و افرادی حرفه‌ای که به دنبال ورود به یک صنعت متفاوت هستند، پذیرفته می‌شود.

با توجه به HubSpot، ۷۵٪ از حرفه ای های مورد بررسی ترجیح می دهند با استفاده از فیلم های آموزشی آنلاین یاد بگیرند. به طور مشابه، ۶۸٪ از متخصصان به پلت فرم یادگیری آنلاین مورد نظر خود اعتماد دارند.

برای کارمندان، یادگیری آنلاین برای پیشرفت در حرفه آنها بسیار مهم است. یادگیری آنلاین فرصتی برای دستیابی به این اهداف و در عین حال ایجاد تعادل بین شغل و برنامه آنها را فراهم می کند.

دانش پذیران آنلاین می توانند مهارت های خود را با سرعت خود توسعه دهند و سوابق یادگیری خود را برای مراجعات بعدی نگه دارند.

به این ترتیب آنها ضمن انجام مسئولیت های خود در شرکت، آموزش و دانش کسب می کنند. شرکت‌ها مجبور نیستند برای آموزش کارکنان خود پلتفرم‌های آموزش الکترونیکی بسازند، آنها همچنان می‌توانند با سرمایه‌گذاری اولیه در یک پلتفرم آموزش الکترونیکی برای شرکت‌ها، نیروی کار با مهارت‌های بالاتری را به دست آورند.

۷ ویژگی امیدوار کننده آموزش آنلاین

بهترین پلتفرم آموزش الکترونیکی می‌تواند بیشتر یا همه این کادرها را علامت بزند. بنابراین خود را با اطلاعات مسلح کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، چه دانشجویی باشید که به دنبال یادگیری هستید یا شرکتی که در حال بررسی نحوه ایجاد یک پلتفرم آموزش الکترونیکی است.

۱٫ آموزش آنلاین راحتی و انعطاف پذیری را ارائه می دهد

بیشتر متخصصان دریافتند که نمی‌توانند به تحصیلات یا مهارت‌های خود ادامه دهند، زیرا نمی‌توانند مطالعات را با برنامه کاری خود تطبیق دهند.

کسانی که به پلتفرم‌های یادگیری آنلاین روی می‌آورند متوجه خواهند شد که یادگیری آنلاین راحتی و انعطاف‌پذیری را در زمان‌بندی و سرعت ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد در زمان خود یاد بگیرید.

بسیاری از دوره‌های آنلاین فقط برای ارسال و مهلت‌ها زمان‌بندی دقیق دارند. کسانی که به دنبال تقویت مهارت‌های خود هستند، می‌توانند از آموزش‌ها و ویدیوها در بین مشاغل استفاده کنند تا بهترین‌ها را در هر دو دنیا داشته باشند.

۲٫ تعاملات دانشجو و معلم با کیفیت بالا

یادگیری آنلاین امکان تعامل با کیفیت بهتر بین دانش پذیران و معلمان را فراهم می کند.

این به این دلیل است که معلمان روش های آموزشی مختلفی در اختیار دارند. علاوه بر این، آنها می توانند بر روی دانش پذیران بسیار بیشتر از کلاس های سنتی تمرکز کنند.

اکثر دوره های آموزشی آنلاین که به پخش زنده متکی هستند، محدودیتی برای تعداد دانش پذیرانی که می توانند ثبت نام کنند ندارند و تضمین می کنند که هر دانش پذیر توجه و مشاوره کافی را از معلم خود دریافت می کند.

۳٫ دانشجویان بیشتری می توانند در یک زمان ثبت نام کنند

کلاس‌های یادگیری آنلاین که به ویدیوها و آزمون‌های از پیش ضبط‌شده بستگی دارند، می‌توانند تعداد نامحدودی دانش‌پذیر ثبت‌نام کنند.

امروزه بسیاری از دوره های محبوب هزاران دانش پذیر را به طور همزمان ثبت نام می کنند، و از آنجایی که نیازی به کلاس های فیزیکی و صندلی نیست، دانش پذیران بیشتری می توانند در یک دوره واحد ثبت نام کنند.

۴٫ آموزش مبتنی بر وب در محبوبیت بیشتر خواهد شد

با گذشت زمان و مشخص شدن قوانین فاصله گذاری اجتماعی در زندگی روزمره، انتظار می رود که یادگیری مبتنی بر وب افزایش پیدا کند. یادگیری مبتنی بر وب شامل تنظیمات مختلفی از جمله پخش زنده، ویدیوی درخواستی، سمینارها، وبینارها، برنامه های گفتگو، مصاحبه و غیره است.

صرف نظر از اینکه چه حالتی توسط ارتباط گیرنده انتخاب می شود، مسلم است که راحتی و انعطاف پذیری یادگیری مبتنی بر وب باعث محبوبیت بیشتر آن در سال های آینده خواهد شد.

۵٫ تجربه یادگیری بهتر

با توجه به اینکه دانش‌پذیران مجاز به یادگیری با سرعت خودشان هستند و تشویق می‌شوند تا تجربه عملی را در حفظ کتاب‌های درسی کسب کنند، یادگیری آنلاین می‌تواند تجربه یادگیری بهتری را ارائه دهد.

همچنین به دانش‌ پذیران کمک می‌کند تا از مکان‌هایی که راحت هستند در کلاس‌ها شرکت کنند، و این باعث می‌شود آنها با نگرش مثبت به یادگیری نزدیک شوند.

عدم فشار ناشی از رفت و آمدها، زمان بندی کلاس ها و برنامه های شخصی باعث می شود دانش پذیران انرژی بیشتری برای حضور در کلاس های آنلاین داشته باشند.

۶٫ مقرون به صرفه تر

یادگیری آنلاین نسبت به دوره های سنتی دانشگاه قیمت پایین تری دارد و همچنین ارزش هزینه کردن را دارد.

هزینه ها اغلب برای مسکن، کتاب های درسی، تجهیزات، مواد غذایی، حمل و نقل و سایر عواملی که به تجربه کامل یادگیری در مدرسه سنتی کمک می کنند، در نظر نمی گیرند.

یادگیری آنلاین بیشتر این هزینه ها را حداقل به نصف کاهش می دهد و دانش پذیران را قادر می سازد از قیمت های مقرون به صرفه ای که پرداخته اند حداکثر استفاده را ببرند.

هزینه های کمتر به معنای کاهش کیفیت نیست. هزینه‌های کمتر تضمین می‌کند که مخاطبان وسیع‌تری به دانشگاه‌ها و دوره‌هایی که زمانی برای کسانی که بودجه بیشتری داشتند، دسترسی دارند.

۷٫ نرخ نگهداری بالاتر است

بر اساس مطالعات، میزان ماندگاری در یادگیری آنلاین بیشتر از دوره های سنتی دانشگاه است.

این احتمالاً به دلیل کاهش عوامل استرس زا و فشارهایی است که در غیر این صورت در سیستم های آموزشی سنتی وجود دارد.

دانش پذیران مجاز به یادگیری و تمرین با سرعت خود هستند.

در صورتی که بخواهند برگردند و حافظه خود را تازه کنند، مطالب دوره آنها برای تمام عمر در دسترس است.

نتیجه

هر پلتفرم برتر آموزش الکترونیکی مزایای متمایزی را نسبت به کلاس های درس سنتی به دانش پذیران ارائه می دهد.

ویژگی های یادگیری آنلاین در آینده آموزش؛ اگر شرکت شما به بررسی نحوه ایجاد یک پلتفرم آموزش الکترونیکی فکر کرده است، راحت ترین زمان برای شروع است.

سایر مقالات مجله تخصصی آموزش الکترونیکی: